نظرِ پاك تواند رخ جانان ديدن كه در «آيينه» نظر جز به صفا نتوان كرد
 
 

بسم الله الرحمن الرحیم

به مناسبت سالروز شهادت امام رضاعلیه السلام جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای مظفری در حضور جمعی از مهاجرین سخنرانی کردکه برای اصلاح برخی از نگرش های موجود در برخی از اذهان، مفید است و بنا به تقاضای برخی از دوستان، متن آن تهیه شده و برای استفاده ی عموم علاقمندان تقدیم می گردد. 


ادامه مطلب
  نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ساعت ۱۹:۵۴ بعد از ظهر  توسط مظفری  | 

بسمه تعالی

مقدمه :

هفتة قبل به مناسبت درگذشت والده محمدشا اخلاقی در وطن، مراسم قرآن خوانی و ترحیم در شهر اصفهان برگزار گردید و در آن جمعیت انبوهی از مهاجرین و کارگران عزیز از شهرهای مختلف تهران، قم، دلیجان، اصفهان و شهرستان های دیگرتشریف آورده بودند، سخنرانی پایانی مراسم به عهدة این جانب (مظفری)گذاشته شده بود و در آن مطالبی بیان گردید که خلاصة از آن را از طریق این درگاه ، خدمت دوستان و خوانندگان عزیز نیز تقدیم می نمایم. باشد که مورد استفاده قرار گیرد.   

                                                           


ادامه مطلب
  نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت ۸:۵۳ قبل از ظهر  توسط مظفری  | 
  بسمه تعالی

 مقدمه :

به مناسبت درگذشت والدة سلمانعلی محمدی که چندی قبل در وطن دار فانی را وداع گفته و به رحمت ایزدی پیوسته  است ، مراسم ختم قرآن کریم و فاتحه خوانی برای شادی روح آن مرحومه درتاریخ 18/1/1390 در  مسجد زینبیه قم برگزار گردید که در آن جمعی زیادی از مهاجرین و آشنایان از قم ، تهران، اصفهان، دلیجان و جاهای دیگر تشریف آورده بودند.سخنران پایانی این مراسم جناب حاج آقای مظفری بود که متن سخنرانی ایشان را برای استفاده بیشتر عزیزان در این جا به نشر می رسانیم.ادامه مطلب
  نوشته شده در  شنبه بیستم فروردین ۱۳۹۰ساعت ۱۱:۵۴ قبل از ظهر  توسط مظفری  | 

بسمه تعالی

بعد از ظهر روز پنچشنبه گذشته (13/8/89) به مناسبت تصمیم مسافرت یکی از خانواده های قومی مقیم قم به سمت اروپا جلسه توسل و دعایی برگزار گردید و در آن مجلس جمع زیادی از خواهران  و مادران تشریف آورده بودند، بنده نیز برای ذکر توسل و سخنرانی در آنجا دعوت شدم. در سخنرانی آن جلسه نکاتی مطرح شد  که گزارش آن را خدمت دوستان عزیز نیز خالی از فایده نمی دانم امید است مورد استفاده عزیزان قرار گیرد.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  شنبه پانزدهم آبان ۱۳۸۹ساعت ۱۰:۳۵ قبل از ظهر  توسط مظفری  | 

بسم الله الرحمن الرحیم

مقدمه

در روزجمعه هفته قبل تاریخ 23/7/89 موتر تونس مرحوم میرزاخان کاظمی با یازده نفر سرنشین آن در اثر اصابت با ماین در شاهراه قندهار کابل در منطقه نورک منفجر گردید و متأسفانه تمام سرنشین آن که همگی از منطقه جاغوری بودند به شهادت رسیدند.  هفتمین روز شهادت این عزیزان و بخصوص مرحوم مغفور میرزاخان کاظمی (برادر حجة الاسلام والمسلمین محمدخان کاظمی(توسلی) دیروز جمعه مورخه 30/7/89 در شهر شیراز گرامی داشته شد در این جلسه که از ساعت 2بعد از ظهر شروع شده و تا ساعت 5/4 ادامه پیدا کرد قارئان محترم به قرآئت قرآن کریم و مداح اهلبیت جناب آقای دانش به مداحی و ذکر مصیبت اهل بیت (ع) پرداختند . در پایان ،حضار مجلس از اقشار مختلف و مهاجرین عزیز مقیم شیراز بخصوص علما و طلاب مدرسه شهید نجابت به سخنرانی حجة الاسلام و المسلمین حاج مظفری (دبیر مجمع علما وطلاب جاغوری ) گوش فرادادند.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  یکشنبه دوم آبان ۱۳۸۹ساعت ۹:۲ قبل از ظهر  توسط مظفری  | 

بسمه تعالی

به مناسبت گراميداشت زادروز ولادت با سعادت اميرمؤمنان حضرت امام علي(ع) و  شروع مسافرت هاي تابستاني گروه هاي تبليغي به داخل کشور مجمع علما و طلاب جاغوري، جشن با شکوه همراه با جلسه هماهنگي ـ کاربردي تبليغ با حضور علما و طلاب، بخصوص مبلغان اعزامي در تاریخ 5/4/1389 مصادف با 13رجب، در مجتمع آموزشي عالي فقه و معارف اسلامي(حجتيه)، سالن شهيد مطهري (ره) برگزار نمود.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  جمعه یازدهم تیر ۱۳۸۹ساعت ۱۲:۹ بعد از ظهر  توسط مظفری  | 

بسمه تعالی

این سخنرانی در تاریخ  10/11/88 به مناسبت مجلس بزرگداشت و فاتحه خوانی مرحوم همایون سمندری در شهر قم و در مسجد امام کاظم علیه السلام ایراد گردیده است . ایشان در اول ماه دلو در سفر از هرات به جاغوری در منطقه نورک در اثر تصادف به رحمت ایزدی پیوست ، متن این سخنرانی را در اختیار دوستان عزیز قرار می دهم امیدوارم مطالعه‌ی آن برای دوستان  مفید بوده و در ضمن از نظرات دوستان نیز بهره مندگردم.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۸۹ساعت ۱۸:۵۹ بعد از ظهر  توسط مظفری  | 

 بسمه تعالی

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان و برادران عزیز !

چند روز قبل سخنرانیی به مناسبت چهلم مرحوم حاج حسین علی قاسمی در تاریخ 6/1/89 در شهر قم تحت عنوان «ضرورت و نحوه حسابرسی در زندگی» در جمع کثیری از اقوام و خواهران و برادران مقیم قم و شهرستان های دیگر انجام داده بودم که متن آن را خدمت شما دوستان و برادران عزیز نیز تقدیم می نمایم شاید مطالعه اش برای شما نیز مفید باشد. 

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین ثم الصلوة و السلام علی خاتم الانبیاء و المرسلین و علی آله الطیبین الطاهرین و بعد فقد قال امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) : عبادالله! زِنوا انفسكم من قبل ان تُوزَنُوا و حاسبُوها من قبل ان تُحاسبُوا و تَنَفَّسُوا قبل ضيق الخناق. و انقادوا قبلَ عنف السياق و اعلموا انه من لم يُعَن علي نفسه حتي يكون له منها واعظ و زاجرٌ لم يكن له من غيرها زاجرٌ و لا واعظٌ؛

در این جلسه نورانی ختم قرآن کریم، در فرصت که در اختیار داریم یک بحث قرآنی و روایی با عنوان « ضرورت و نحوه ی محاسبه در زندگی» خدمت شما سروران گرامی تقدیم می کنم و این بحث را بیشتر به مناسبت فرا رسیدن سال شمسی جدید در نظر گرفته ام ، زیرا معمولاً انسان هایی با برنامه و دارای حساب و کتاب در آغاز سال لااقل عملکرد‌ اقتصادی یک ساله‌ی خود را  مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهند و با این کار شان سود و زیان کارهای خویش را حساب نموده و از طریق آن برای آینده برنامه ریزی بهتر در نظر می گیرند. این یک سنت و عادت نیک و ارزشمندی است که جا دارد هر کسی چنین محاسباتی را در تمام ابعاد زندگی خود نه فقط جنبه اقتصادی و مالی آن داشته باشد .

ضرورت محاسبه در زندگی از نظر روایات

بقیه مطالب را در ادامه مطالعه فرمائید.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  سه شنبه هفدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت ۱۲:۳۳ بعد از ظهر  توسط مظفری  | 

 بسمه تعالی

تذکر !

در مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم عزیز حیدری مجلسی جهت بزرگداشت آن مرحوم در قم برگزار گردید و بنده مطالبی را در قالب سخنرانی در آن جلسه خدمت حضار محترم تقدیم نمودم که اینک متن آن را خدمت شما دوستان و برادران عزیز تقدیم می نمایم . امید است که مورد توجه و استفاده شما نیز قرار گیرد.

 


ادامه مطلب
  نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم بهمن ۱۳۸۸ساعت ۱۱:۴۷ قبل از ظهر  توسط مظفری  | 

بسمه تعالی

اشاره :

حدود دو هفته قبل یکی از اقوام محترم به نام آقای عزیز حیدری معروف به عزیز پشی از سر بید قابجوی در زاهدان در اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت و به جوار حق شتافت ، مراسم تشییع آن مرحوم در هفته قبل در شهر قم صورت گرفت و در روز جمعه مورخ 10/10/88 مجلس ختم و فاتحه خوانی آن مرحوم با حضور تعداد زیادی از برادران و خواهران مهاجر و اقوام از شهرهای مختلف نظیر اصفهان ، تهران ، قم و ... در مسجد موسی بن جعفر کوی شهدای قم برگزار گردید و از من خواسته شده بود که در آن مراسم سخنرانی نمایم ، متن سخنانی را که در آن جلسه خدمت صدها نفر از علما و طلاب و بزرگان و جوانان ارائه کرده بودم با اندک تاخیری خدمت شما بزرگواران نیز تقدیم می نمایم باشد که مورد استفاده تان قرار گیرد و با تذکرات شما عیب و ایرادهای آن نیز گرفته شود انشاء الله.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم دی ۱۳۸۸ساعت ۱۰:۳۳ قبل از ظهر  توسط مظفری  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM